Duyurular

Diğer

3. Kademe Yelken ve 3. Kademe Rüzgar Sörfü Antrenör Kurs İlanı

Türkiye Yelken Federasyonu 2019 Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan 3.Kademe Yelken ve 3. Kademe Rüzgar Sörfü Antrenör Kursu 04-15 Şubat 2019 tarihleri arasında İSTANBUL ilinde yapılacaktır.

Kurs; Temel Eğitim Programı,  Özel Eğitim Programı olmak üzere 2 kısımdan oluşacaktır.

Temel Eğitim Programı 04 - 08 Şubat 2019 tarihinde Marmara Üniversitesi BESYO Beykoz / İSTANBUL’ da yapılacaktır. Yelken ve Rüzgar Sörfü branşlarının temel eğitim dersleri aynıdır. Yalnızca Özel Eğitim Dersleri farklılık göstermektedir.

Özel Eğitim Programı 09 - 15 Şubat 2019 Galatasaray Spor Kulübü Yeken Şubesi Kalamış Tesisleri Kadıköy / İSTANBUL’ da yapılacaktır.

Kursiyerler konaklama ve yemek bedellerini federasyon aracılığı olmadan okul veya eğitim bölümüne yakın alan içerisinde kendileri karşılayacaklardır.

3. Kademe Yelken ve 3. Kademe Rüzgar Sörfü Antrenör Kursu’nun son başvuru tarihi 25 Ocak 2019 olarak belirlenmiştir.

 

Antrenör Eğitim Yönergesi ve TYF Antrenör Talimatı, gereğince adaylarda aranacak nitelikler aşağıdadır.

 • Bu kurs 20 aday kapasiteli olup Türkiye Yelken Federasyonu 2. Kademe Yelken ve 2. Kademe Rüzgar Sörfü Antrenörü Lisansına sahip olanlar başvurabilir.
 • Katılımcılar seçilirken özellikle halen Centerboard sınıflarında antrenörlük yapan ve yelken kuruluşlarında görev alan antrenörlere öncelik verilecektir.
 • 2. Kademe Antrenör Lisansına  sahip ve 2. Kademede en az 2 yıl çalışmış olduğunu belgeleyen ve  bu süre içerisinde branşla ilgili en az 2 seminer görmüş antrenörlerin katılabildiği eğitim programını kapsar.
 • Amatör Denizci Belgesi sahibi olmak.
 • Sağlık Bakanlığı onaylı minimum 16 saatlik temel ilk yardım belgesi sahibi olmak.
 • Ceza Yönetmeliğine göre bir defada altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl, yarışmalardan men veya hak   mahrumiyeti cezası almamış olmak,
 • Taksirli suç dışında, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı bir suçtan veya kaçakçılık, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak, 5 yıl ve daha fazla ağır hapis veya hapis veya aynı süreye eşdeğer ağır para cezasıyla mahkum edilmemiş  olmak,
 • Daha önce açılan 3. Kademe Yelken ve Rüzgar Sörfü Antrenörü Terfi Kursunda  Temel Eğitim Ders, Spor Dalı Teknik Taktik ders veya derslerinden  bütünlemeye kalan antrenör adayları bu seminerin ilgili ders/dersleri ile sınav/sınavlarına katılabileceklerdir.
 • Kurs ile ilgili katılımcılara TYF tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacak, tüm masraflarını kendileri karşılayacaklardır.
 • Açılacak 3. Kademe Yelken ve 3. Kademe Rüzgar Sörfü Antrenörü Kursu’na  katılmak ve yapılacak sınav sonucunda başarılı olmak gerekmektedir.
 • TYF Antrenör Talimatı, Madde 6.1 gereğince Antrenör Kurs, Seminer ve Kliniklerine katılanlardan, Yönetim Kurulunun belirleyeceği Katılım Payı alınmaktadır.   2019 yılı için bu meblağ 700.- TL olup, Türkiye Yelken Federasyonu Türk Ekonomi Bankası Ankara Ulus Şubesi , IBAN:TR30 0003 2000 0000 0049 9373 09 numaralı hesabına ödemiş olmak, gerekmektedir.

 

Başvuru için gerekli belgeler:

·          Antrenör Başvuru Formu (Ek-A)

·         Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf

·         Sağlık Raporu

·         Öğrenim Belgesi Tasdikli Örneği

·         Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

·         Amatör Denizci Belgesi Fotokopisi

·         Adli sicil kaydı

·         Cezası Olmadığına Dair Yazı (Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden)

·         İlk Yardım Belgesi Fotokopisi

·         II. Kademe Antrenör Belgesi Aslı

·         II. Kademede En az 2 Yıl Çalışmış Olmak ve Bu Süre İçerisinde Branş İle İlgili En az 2 Seminer Gördüğünü  Belgelemek.

·         700 TL katılım payının Türkiye Yelken Federasyonu Türk Ekonomi Bankası Ankara Ulus Şubesi IBAN:TR30 0003 2000 0000 0049 9373 09 numaralı hesabına ödenmiş olduğunu gösteren dekont.

Not: Evrakların hepsi kurstan önce tamamlanarak şeffaf dosya içerisinde eksiksiz ve ıslak imzalı olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Belirtilen şekilde evraklarını sunmayan kişilerin kurs başvuruları kabul edilmeyecektir.

 

 Adres : TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU

4. Levent Sanayi Mah. Eski Büyükdere Cad. No:43 K:2 Kağıthane / İSTANBUL

Tel. :0212 270 40 80         Fax. :0212 270 40 81   

E-Posta : egitim@tyf.org.tr  

Dosya Eki: Ek-A-ogretici-basvuru-formu.doc 

Son başvuru tarihi: 25 Ocak 2019Yayınlanma Tarihi: 31/12/2018 13:18