Duyurular

Diğer

(KB4) Uçurtma Sörfü Öğreticisi / Eğitmeni Kursu İlanı 24-28 Ekim 2016 (Alaçatı/İzmir)

Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı (TUYEP) kapsamında, (KB4) Uçurtma Sörfü Öğreticisi / Eğitmeni Yetiştirme kursu aşağıda ilan edilen tarih ve yerde açılacaktır.

Tarih :                         24-28 Ekim  2016
Kurs yeri:        Bubi Sörf Okulu Hacı Memiş Mah. 18000 sok. No: 20 Çark Limanı Alaçatı/İzmir

Kurs saatleri:   09:30- 17:00

Eğitmen :         Kerem Balık(İrtibat Tel: 0539 449 0370)

 

TYF YELKEN ÖĞRETİCİSİ/EĞİTMEN TALİMATI Madde 7 ve Madde 8’in  hükümleri gereğince (KB4) Uçurtma Sörfü  Öğretici/Eğitmen olmak için adaylarda aşağıdaki nitelikler aranır:

a)       En az 18 yaşında olmak,

b)       Amatör Denizci Belgesi sahibi olmak

c)       Ceza Yönetmeliğine göre bir defada altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl, yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası almamış olmak

d)       Taksirli suç dışında, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmaya, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı bir suçtan dolayı hükümlü bulunmamak, beş yıl ve daha fazla ağır hapis veya aynı süreye eşdeğer ağır para cezasıyla mahkum edilmemiş olmak.

e)       TYF Eğitim Kurulunca açılacak (KB4) Uçurtma Sörfü  Öğreticisi/Eğitmeni Yetiştirme Kursuna katılmak ve yapılacak sınav sonrasında başarı belgesi almak.

f)        (KB4) Uçurtma Sörfü  Öğreticisi/Eğiticisi  için 1.250 TL katılım payını Türkiye Yelken Federasyonu Türk Ekonomi Bankası Ankara Ulus Şubesi  IBAN:TR80 0003 2000 0340 0001 0011 94 numaralı hesabına ödemiş olmak, gerekmektedir.

g)       Ayrıca kurslara katılım sayıları standartlar gereği kısıtlandırılmış olduğundan, başvuru sahiplerinin yelken spor dalındaki geçmişleri (ilgili spor dalında sporcu ve eğitici olarak) TYF tarafından değerlendirilecek ve bu değerlendirmeye göre adaylara öncelik verilecek, diğerleri bir sonraki kursa yönlendirileceklerdir.

 1. Yukarıdaki niteliklere uygun adayların, (KB4)Uçurtma Sörfü Öğreticisi/Eğitmeni Kursuna katılabilmek için en geç 18 Ekim 2016 tarihine kadar Ek-A başvuru formunu egitim@tyf.org.tr adresine e-posta ile, başvuru evraklarını ise TYF- İstanbul Ofisi’ne Eğitim Bölümü dikkatine göndermeleri gerekmektedir.
 2. Evrakların hepsi kurstan önce tamamlanarak şeffaf dosya içerisinde eksiksiz ve ıslak imzalı olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Belirtilen şekilde evraklarını sunmayan kişilerin kurs başvuruları kabul edilmeyecektir.

Adres : TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU  Fenerbahçe Mah. Cavit Çıtak Sk. Ceritoğlu Apt. No:3 D.1 Kadıköy-İstanbul

e-Posta : egitim@tyf.org.tr

Son Başvuru Tarihi: 18 Ekim 2016

Başvuru için gerekli belgeler;

 • Öğretici Başvuru ve Aday Bilgi Formu (Ek. A)
 • Son altı ay içinde çekilmiş 6 adet renkli vesikalık fotoğraf
 • Nüfus Kayıt Örneği (TC Kimlik numarası ihtiva etmektedir)
 • Öğrenim Belgesi (fotokopisi)
 • Amatör Denizci Belgesi (fotokopi)
 • Savcılıktan alınacak Adli sicil belgesi(onaylı aslı)
 • Yüzme bildiğine dair kişisel beyan dilekçesi
 • Sağlık Raporu
 • Katılım payının ödendiğini gösteren dekont fotokopisi

Kursun ilk gününde katılımcıların pratik uçurtma sörfü yeterlilikleri kontrol edilecektir. Kurs katılım koşullarında da belirtildiği üzere,Yeterlilik testlerinde adayların Rüzgar üstü sürüş, Toe side sürüş, Board Taşıma, Self Rescue, Sıçrama, Back Roll, Front Roll hareketlerini istikrarlı bir şekilde sergilemeleri istenecektir. Yeterlilik testinde başarılı olamayan adayların kursa devam etmeleri mümkün olmayacaktır. Bu durumda kurs için yatırdıkları ücret bir sonraki kurs için saklı kalacaktır. Katılımcıların yetersizlik testinden başarılı olamamalarına rağmen kursa devam etmek istemeleri halinde ise daha sonraki bir tarihte tekrar kurs ücreti yatırarak KB4 kursunu yeniden almaları gerekecektir.  Kurs süresindeki  çalışmalar ve yeterlilik testleri  için adayların uygun kıyafetler ve hava koşullarına  uygun uçurtma sörfü ekipmanları yanlarında getirmeleri gereklidir.

Kurslara devam zorunludur. Mazeretsiz devamsızlık halinde adayın kursla ilişkisi kesilecektir.

Kurs ile ilgili katılımcılara TYF tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacak, tüm masraflarını kendileri karşılayacaklardır.

Katılımcıların başvuruları bireysel olarak değerlendirilecek olup, detaylı kurs programının da içerisinde bulunacağı bir e-posta ile katılımların başvuruları onaylanacaktır. Bu sebepten başvuru yapan adayların başvurularının durumunu takip etmek için e-postalarını kontrol etmeleri önemle rica olunur. Yeterli başvuru olmadığı takdirde kurs ileri bir tarihe ertelenecektir.

 

Türkiye Yelken Federasyonu
Eğitim Kurulu

 

Dosya Eki: Öğretici Başvuru ve Aday Bilgi FormuYayınlanma Tarihi: 26/09/2016 10:39