Haberler Milli Takımımız Prenses Sofia Trofesi’nden 1 Madalya İle Döndü

Diğer

Milli Takımımız Prenses Sofia Trofesi’nden 1 Madalya İle Döndü


Milli Takımımız Prenses Sofia Trofesi’nden 1 Madalya İle Döndü

24 Mart - 01 Nisan 2017 tarihleri arasında İspanya’nın Mayorka adasında düzenlenen 48. Prenses Sofia Trofesi’nde 12 sınıfta toplam 782 sporcu mücadele etti.

 

İlgili sınıflardaki Dünya’nın en iyi yelkencilerinin mücadele ettiği Trofe’ye Türkiye Olimpik Milli Takım aday kadrosu olarak 7 sınıfta 20 sporcu ile katılım sağladık.

 

Sporcularımızdan Alican Kaynar (Fenerbahçe Spor Kulübü Doğuş Yelken Şubesi) oldukça başarılı bir performans sergileyerek yarışmayı 3. olarak tamamladı ve ülkemize bronz madalya kazandırdı.

 

470 Erkekler sınıfında Deniz Çınar - Ateş Çınar (Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi) ile Sergen Birincioğlu (Gökova Yelken Kulübü) - Fırat Şahin (Ferdi) ekipleri, Laser Radial sınıfında Çağla Dönertaş (Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi) ve Ecem Güzel (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi), Laser Standard sınıfında ise Onur Bilgen (İstanbul Yelken Kulübü) altın gruba kalma başarısını gösterdiler.

Yarışmaya katılan tüm sporcularımızın listesi ve dereceleri aşağıdaki gibidir:

57 sporcunun yarıştığı Finn sınıfında;

Alican Kaynar (Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 3.

56 ekip ve 112 sporcunun yarıştığı 470 Erkekler sınıfında;

Deniz Çınar-Ateş Çınar (Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 6.

Sergen Birincioğlu (Gökova Yelken Kulübü)-Fırat Şahin (Ferdi) 20.

Tora Kutoğlu-Bora Kütük (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 31.

84 sporcunun yarıştığı Laser Radial sınıfında;

Çağla Dönertaş (Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 25.

Ecem Güzel (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 41.

134 sporcunun yarıştığı Laser Standard sınıfında;

Onur Bilgen (İstanbul Yelken Kulübü) 53.

Mustafa Çakır (Çeşme Gençlik ve Spor Kulübü) 69.

Berkay Abay (Çeşme Gençlik ve Spor Kulübü) 73.

Mehmet Duran Dinç (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 110.

Ali Fuat Yuvalı (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 114.

42 ekip ve 84 sporcunun yarıştığı 470 Kadınlar sınıfında;

Beste Kaynakçı-Simay (Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 25.

96 sporcunun yarıştığı RS:X Erkekler sınıfında;

Onur Cavit Biriz (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 85.

İsa Pamir Saçkan (Ferdi) 89.

Özgür Can Doğan (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 90.

58 sporcunun yarıştığı RS:X Kadınlar sınıfında;

Dilara Uralp (Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü) 30.

Sporcularımızı ve ilgili sınıf antrenörlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU



Yayınlanma Tarihi: 04/04/2017 14:29