Haberler Üniversitelerde Yelken Sporu Konferansı ve Çalıştayı düzenlendi

Diğer

Üniversitelerde Yelken Sporu Konferansı ve Çalıştayı düzenlendi


Türkiye Yelken Federasyonu ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen “Üniversitelerde Yelken Sporu Konferansı ve Çalıştayı” 22 Aralık Cumartesi günü Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, TÜSF Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer ve TYF Başkanı Özlem Akdurak’ın açılış konuşmalarından sonra Mehmet Özçetin (Kişisel Gelişim, Albert Einstein ve Yelken), Arif Gürdenli (Yarış Stratejileri ve Olimpiyat Deneyimleri), Ahmet Ediboğlu-Kıvanç Sevinç (Uluslararası Yelken Yarışçılığı ve TP52 Tecrübeleri), Emre Başkan (Yelken Hayatın Tam Kendisi), Şükrü Sanus (Yelken Sporcu Etiği ve Sportsboat Yarışçılığı) ve Doğa Arıbaş (Üniversiteli Yelkencinin Yaşamı ve Başarı Hikayesi) tarafından sunumlar yapıldı. 

Konferansın ardından “Üniversitelerde Yelken Sporunun Gelişimi” konulu çalıştaya geçildi. Çalıştayda;  Bahçeşehir Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi sunumlarını gerçekleştirirken tüm üniversitelerin katılımıyla görüş ve öneriler alınarak durum değerlendirmesinde bulunuldu. 
Ayrıca; üniversite takımlarında yarışan genç sporcuların parkurdaki mücadelesini konu alan 2018 Sportsboat Trofesi ve Türkiye Şampiyonası yarışlarından derlenen, Kayıhan Hasırcı’nın fotoğraf sergisi Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Kemal Tamer ve Yeditepe Üniversitesi yönetiminin katılımıyla Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı Kampüsü Sosyal Tesisleri 1. Kat Fuaye alanında açıldı.

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONUYayınlanma Tarihi: 26/12/2018 08:41