Akdeniz Oyunları

XVII. Oyunlar
20-30 Haziran Mersin/Türkiye
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
Deniz ÇINAR/Ateş ÇINAR İstanbul Yelken Kulübü 470 10 5
M.Sergen BİRNCİOĞLU/Tamer Emre HASBAY Sinop Yelken Kulübü 470 10 10
Ceyla YURTSEVEN/Hazna Cansu DEMİR Gökova Yelken Kulübü 470 8 8
Nazlı Çağla DÖNERTAŞ Fenerbahçe Yelken Kulübü Laser Radial 13 3
Simge SERİM İstanbul Yelken Kulübü Laser Radial 13 11
Saffet Onur BİLGEN İstanbul Yelken Kulübü Laser Standart 23 10
Mustafa ÇAKIR Heybeliada Su Sporları Kulübü Laser Standart 23 18
İdareci Adı İdareci      
Ahmet GENÇTÜRK Kafile Başkanı      
Saruhan ÇİNAY Antrenör      
Yunus GÜZELGÜN Antrenör      

XVI. Oyunlar
26 Haziran – 05 Temmuz 2009 Pescara / italya
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
S.Onur Bilgen İstanbul Yelken Kulübü Laser 19 9
Cem Gözen İstanbul Yelken Kulübü Laser 19 18
Deniz Çınar/ Ateş Çınar İstanbul Yelken Kulübü 470 10 10
İdareci Adı Görevi      
Edhem Dirvana Kafile Başkanı      
Necdet Gürsel Antrenör      

XV. Oyunlar
Almeria / İspanya 24 Haziran – 03 Temmuz 2005
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
Kemal Muslubaş İstanbul Yelken Kulübü Laser   10
Güray Zünbül Karşıyaka Laser   10
Ayda Ünver İstanbul Yelken Kulübü Laser Radial   10
Levent Peynirci/Okan Akdağ İstanbul Yelken Kulübü 470   12
Hakan Karakaplan/Efe Karakaplan Karşıyaka 470   13
Koray Ezer Galatasaray Mistral   7
İdareci Adı Görevi      
Turgut Kutlu Kafile Başkanı      
Fatih Özmen Antrenör      
T.Andreas Rangaviz Antrenör      

XIV.Oyunlar
02 – 15 Eylül 2001/ Tunus
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
Ali Kemal Tüfekçi İstanbul Yelken Kulübü Laser   7
Kemal Muslubaş İstanbul Yelken Kulübü Laser   22
Ertuğrul İçingir Fenerbahçe Mistral   4
Tayfun Erkoca İstanbul Yelken Kulübü Mistral   13
Selim Kakış / Kaan Özgönenç İstanbul Yelken Kulübü 470   2
İdareci Adı Görevi      
Serdar Kelahmet Kafile Başkanı      
Oğuz Ayan Antrenör      
T.Andreas Rangaviz Antrenör      

XIII.Oyunlar
13 – 25 Haziran 1997/ Bari / İtalya
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
V.Alp Alpagut Galatasaray Laser   12
Ali Kemal Tüfekçi İstanbul Yelken Kulübü Laser   13
Ertuğrul İçingir Galatasaray Mistral   9
Tayfun Erkoca İstanbul Yelken Kulübü Mistral   10
Serhat Altay / Kaan Özgönenç Karşıyaka 470   12
Oğuz Ayan /T.Andreas Rangaviz İstanbul Yelken Kulübü 470   13
İdareci Adı Görevi      
Yalçın Gürkan Kafile Başkanı      
Levent Özgen Antrenör      
Şenkar Öztüzün Antrenör      

XII.Oyunlar
16 – 27 Haziran 1993
Lanquedoc / Fransa
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
Mahir Ulutaş İstanbul Yelken Kulübü Laser   11
Aydın Yurdum Fenerbahçe Laser   13
Kutlu Torunlar Galatasaray Windsurf   8
Kerem Erman Galatasaray Windsurf   8
Serhat Altay/ Korhan İpektepe Karşıyaka 470   13
İdareci Adı Görevi      
Erciyas Sipahi Kafile Başkanı      
Hulki Oruz İdareci      
Baha Tündoğan İdareci      
Uğur Gürler Antrenör      
Arif Gürdenli        

XI.Oyunlar
28 Haziran -12 Temmuz 1991 Atina / Yunanistan
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
E rsin Yazgan Karşıyaka Laser   7
Erhan Uzun İskenderun Yelken Kulübü Laser   8
Kutlu Torunlar Galatasaray Lechner   8
Kerem Erman Galatasaray Lechner   10
Mustafa Anbarcı / Tarkan Akdoğan Karşıyaka 470   10
Levent Özonur / Kenan Küçükkutlu Fenerbahçe 470   11
Ayben Önol / Billur Rumelili İstanbul Yelken Kulübü 470   9
İdareci Adı Görevi      
Macit Buluç Kafile Başkanı      
Hüsnü Levent Antrenör      
Uğur Gürler Antrenör      
Erdoğan Erbay Teknisyen      

IX. Oyunlar
03 – 17 Eylül 1983 Casablanca / Fas
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
Levent Özgen Fenerbahçe Finn   7
Timuçin Aybers / Tuncay Kaplan İstanbul Yelken Kulübü 470   11
Ersin Yazgan / Savaş Heptaşkın Karşıyaka 470   16
İdareci Adı Görevi      
Alpay Cin Kafile Başkanı      
Kerim Kerimol İdareci      

VIII:Oyunlar
15 – 29 Eylül 1979 Split / Yugoslavya
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
Levent Özgen Fenerbahçe Finn   4
Nihat Yenel / Yalçın Gürkan İstanbul Yelken Kulübü Flying Dutchman   10
Orhan Tüker / Hakan Bilgisever Fenerbahçe 470   4
İdareci Adı Görevi      
Cahit Nasman Ekip Şefi      

VII:Oyunlar
23 – 31 Ağustos 1975
Cezayir
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
Murat Etler İstanbul Yelken Kulübü Finn   10
Ziya Ergün İstanbul Yelken Kulübü Finn   13
Nihat Yenel / Yalçın Gürkan İstanbul Yelken Kulübü Flying Dutchman   9
Orhan Tüker / Ahmet Uysal Fenerbahçe Flying Dutchman   10
Muammer Altınbilek / Ziya Selamlıoğlu   470   12
Mustafa Ünel/ Arkun Demircan   470   13
İdareci Adı Görevi      
Rauf Korol Kafile Başkanı      

VI.Oyunlar
04 – 18 Ekim 1971 İzmir / Türkiye
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
Ayhan Öngen Karşıyaka Karşıyaka Finn   6
Ayhan Öngen Göztepe Finn   8
Güçlü Bayar /
Uğur Gürler Karşıyaka
Karşıyaka Flying Dutchman   7
Bihan Merzeci / Halim Emre / Metin Akdurak Göztepe Dragon   3
Recep Yelkenbiçer / Hüsnü Levent / Müjdat Temelli Karşıyaka Dragon   4
İdareci Adı Görevi      
Fethi Alpdoğan Kafile Başkanı      

IV:Oyunlar
21 – 29 Eylül 1963
Napoli / İtalya
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
Yener Üçkaya Kalamış Yelken Kulübü Finn    
Kemal Kayan Göztepe Finn    
Tuğrul Bornovalı / Reşit Yılmaz   Snipe    
İdareci Adı Görevi      
Orhan Saka Kafile Başkanı