NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

1 Yöntem Açıklaması
2 Yöntem Açıklaması
3 Yöntem Açıklaması

Eğer bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bizimle hemen iletişim kurunuz. Teşekkürler.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon 1: 0 000 000 00 00
Telefon 2: 0 000 000 00 00
Telefon 3: 0 000 000 00 00

SSL Gold Cup tanıtımı Lozan’da yapıldı

FIFA Dünya Kupası’nın yelken versiyonu olarak tanımlanan ve dünyanın en elit yelken sporcularının katılım sağladığı Star Sailors League Gold Cup tanıtımı İsviçre’nin Lozan kentindeki Olimpiyat Müzesi’nde gerçekleşti. Tanıtıma; Türk yelken tarihinin uluslararası alanda en fazla madalya kazanmış olan Olimpik Milli Sporcumuz Alican Kaynar takım kaptanı ve proje lideri olarak katıldı.

Dünya Yelken Federasyonu’nun “Özel organizsyon” kategorisinde aldığı SSL Gold Cup’ta ülkelerin en iyi yelkencileri takım olarak yarışacak. Kupada; America’s Cup’ta mücadele eden Olimpiyatlar’da yer alan, 17 altın, 16 gümüş ve 18 bronz madalya kazanmış Dünya’nın en iyi yelkencilerin bulunduğu takımlar mücadele edecek.

Finn sınıfında İki Olimpik madalya kazanan SSL Gold Cup Sportif Direktörü Mateusz Kusznierewicz “Kupanın, Futbol Dünya Kupası ile aynı özellikleri taşıdığını, eleme ile başlayıp daha sonra çeyrek finaller, yarı finaller ve son olarak final ile son bulacağının bilgisini verdi. Kusznierewicz düşük puandaki ülkelerin ön eleme ile kupaya başlayacağını sözlerine eklerken kupaya katılacak ülkelerin %50 Avrupa, %25 Afrika-Amerika ve %25 Okyanusya-Asya kıtalarından katılacaklarını belirtti.

5 kıta 40 ülkeden 48 takımın kabul edileceği 2021 SSL Gol Cup’ta kaptanlar takımında yer alacak 5 yelkenciyi seçecek. Yüksek performanslı SSL47 Keelboat’ların kullanılacağı SSL Gold Cup için takımlar İsviçre Neuchâtel Gölü’nde Nisan 2019’dan Ağustos 2021’e kadar antrenman yapma şansı bulacak.


YUKARI