TYF Programında Yer Alma Kriterleri

TYF Programında Yer Alma Kriterleri

2015 TYF FAALİYET PROGRAMINDA YER ALMASI GEREKLİ OLAN YELKENLİ TEKNE YARIŞLARI İLE, YARIŞLARIN TYF PROGRAMINDA OLMA ŞARTLARI

20.12.2014 tarih ve 12/10 numaralı  Yönetim Kurulu Kararı ile 2015 sezonu içinde yapılacak sportif amaçlı yelkenli tekne yarışları ile ilgili olarak TYF Faaliyet Programında olma şartları aşağıdaki gibidir ;

Hareketli salma, Dragon ve Yat yarışlarının TYF Yarış Programında olma şartları aşağıdaki gibidir;

 

 • Türkiye’de yapılan bütün uluslararası yarışlar TYF Faaliyet Programında yer almak zorundadır.

 

 • İllerde yapılan yarışlar, “Açık” statüde düzenlenebilir. “Açık” statüde düzenlenen il yarışları ile ilgili olarak, düzenleyen kurum/kuruluş/kulüp tarafından katılım / kayıt ücreti talep edilecek ise bu yarış da  TYF programında yer almak zorundadır.

 

 • İstanbul ve Çanakkale Boğazlarında yapılan tüm yarışlar TYF Faaliyet Programında yer almak zorundadır.
 • Türkiye’de  yapılan  tüm  Yat  yarışları  TYF  Faaliyet  Programında  yer  almak

zorundadır.

 

 

 • Uluslararası olup, başka ülkelerin kara sularındaki etapları da içeren yarışlar TYF faaliyet  Programında yer almak zorundadır.

 

 • Ülke tanıtım amacı taşıyan ve bu tip organizasyonları içeren; Bakanlıklar, bağlı kuruluşlar ve yerel idareler tarafından maddi olarak desteklenen uluslararası yarışlar,

 

       TYF Faaliyet Programında yer almak zorundadır.

 

TYF Faaliyet Programında yer almak isteyen kurum , kuruluş ve kulüplerin, Federasyon  Faaliyetlerinde kullanılmak üzere TYF’ye aşağıda belirtilen miktarlarda Faaliyetlere Katkı Payı

Ödemeleri gerekmektedir.

 

 • Hareketli salma sınıfında, “Açık“  statüdeki ve sporculardan katılım ücreti alınan yarışlardan ilgili kurum/kulüp/kuruluştan    2.500  TL,+ KDV alınacaktır.
 • T.Y.F. programında yer alan center board ( hareketli salma ) yarışları için 2.500 TL.  alınacaktır.
 • Hareketli salma sınıflarında yapılacak olan özel yarışlar için TYF ile talep eden kurum/kulüp/kişi/kuruluş arasında özel protokol yapılacaktır.
 • Dragon yarışları için her bir yarışta,  her bir tekne başına 30 TL, faaliyete katkı payı alınacaktır.

 

 

Yat  yarışları için;

 

 • Yat yarışları için; her yarış başına (Trofe Hariç ) kulüpten 500 TL+ KDV ve yarışa kayıt yaptıran tekne başına 65 TL, alınacaktır.
 • Yarışın sponsor ismi ile birlikte anılması durumunda, organizasyonu düzenleyen kurum/kuruluş/kulüp’ ten ek olarak 1.500 TL.+ KDV  daha alınacaktır.
 • Boğazlarda tek gün olarak planlanacak yarışlar için ödenecek “Faaliyet Katkı Payı’’

 

25.000 TL. + KDV dir. dir. Yarışların sponsor ismi ile birlikte anılması durumunda TYF’ye ek olarak bir bedel ödenmeyecektir.

Bu bedel sadece boğazda yarış yapacak kulüpler için geçerli olup kulüp harici yarış yapmak isteyen özel kişi veya kurum/kuruluş/şirket ler TYF ile özel protokol yapmak zorundadırlar.

 • Bir veya birden fazla yarışın puanı değerlendirilerek "Trofe" adı altında gerçekleştirilen yat yarışları için, 1500 TL.+KDV dir, trofe sponsor ismi ile anıldığı durumda, ek olarak  1.500 TL. + KDV dir daha alınacaktır.
 • Bununla birlikte, bir yat kulübü yıl içerisinde birden fazla trofe gerçekleştiriyor  ise her bir trofe için  1.500 TL. ve  bu trofeler sponsor ismi ile anılıyor ise her trofe için ayrı ayrı 1.500 TL ek ödeme söz konusu olacaktır.
 • Windsurf, Kiteboard sınıfları için özel sponsorluk anlaşmaları ile yapılacak faaliyetlerde / yarışlarda ilgili kurum, kuruluş ve kulüpler ile Türkiye Yelken Federasyonu arasında özel protokol yapılacaktır.
 • Bu bedeller kulüplerimiz için geçerli olup yurt dışı kaynaklı kurum/kuruluş/şirketler düzenlemek istedikleri yarışlar ile ilgili Federasyon ile ayrı protokol yapmak zorundadır.
 • Turizm Amaçlı Yelken Faaliyetinde bulunan kurum ve kuruluşlara, ilgili Bakanlıktan alınacak faaliyet izni sonrasında bedeli karşılığı teknik destek ve hizmet sağlanacaktır.
   

Buna bağlı olarak, 2015 sezonu içinde TYF Faaliyet Programında yukarıdaki kriterlere uygun yarış organizasyonu yapma k isteyen kurum, kuruluş ve kulüplerin ilgili başvurularını en geç 05 Ocak 2015   günü mesai saati bitimine kadar TYF İstanbul Bürosuna yazılı olarak yapmaları gerekmektedir.

Bu tarihler sonrasında TYF Faaliyet Programında Yarış organizasyonları yapılması isteği halinde başvurular TYF Faaliyet Programlarının el verdiği koşullar altında değerlendirilecektir.
 
TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU
YÖNETİM KURULU
20 Aralık 2014

Dosya Türü
Dosya Adı
 
 
Pdf

2014 Yılı Tyf Programında Yer Alma Şartları

İndir

Pdf

2012 Yılı Tyf Programında Yer Alma Şartları

İndir