Yurtiçi Yarışları Seçme Esasları

Yönetim Kurulu Kararı
29.04.2012

SEÇME YARIŞLARI ve KATILIM ŞARTLARI İLE İLGİLİ ESASLAR

​TYF’in 2012 yılı faaliyet programında yer alan ve optimist ve laser (rad / 4.7) sınıflarının katılacağı 3 adet Bölge Kupası ve 3 adet Federasyon Yarışı planlanmıştır.

  1. Bölge Kupaları, aşağıda belirtilen beş ayrı bölgede ve aynı tarihlerde yapılacak 3 ayaktan oluşacaktır. Bu yarışların her biri ayrı bir ilde yapılacak şekilde planlama yapılmıştır. 3 ayak yarışlar sonrasında Bölge Kupaları verilecektir.
  2. İllerin bölgelere dağılımı aşağıdaki gibidir.

Bölge 1 Giresun, Ordu, Rize,  Samsun, Sinop ve Trabzon

Bölge 2 Bartın, İstanbul, Kocaeli, Sakarya,Yalova ve Zonguldak
İstanbul ilinde optimist sınıfında Bölge Kupası’na katılım için ildeki en az 4 seri yarışa katılmak ve yarıdan fazla yarış bitirmek şartı aranacaktır. Milli takım ve aday sporcularında bu şart aranmayacaktır.

​Bölge 3 Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Tekirdağ

Bölge 4 Aydın, Manisa, Denizli, İzmir ve Muğla
İzmir ve Muğla illerinde optimist sınıfında Bölge Kupası’na katılım için ildeki en az 4 seri yarışa katılmak ve yarıdan fazla yarış bitirmek şartı aranacaktır. Milli takım ve aday sporcularında bu şart aranmayacaktır.

​Bölge 5 Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Bitlis, Burdur, Hatay, Kırşehir, Isparta, Mersin, Şanlıurfa ve Van

4. Birinci Ayak Bölge Kupası, 20 - 23 Nisan 2012 tarihleri arasında yapılacak ve bu yarışlar aynı zamanda 16 - 20 Mayıs 2012  tarihleri arasındaki Federasyon Kupası Yarışları için seçme yarışı niteliğini de taşıyacaktır.

5. İkinci Ayak Bölge Kupası, 13 - 16 Eylül  2012 tarihleri arasında yapılacak ve bu yarışlar aynı zamanda 09 - 14 Ekim 2011 tarihleri arasındaki Türkiye Şampiyonası için seçme yarışı niteliğini de taşıyacaktır.

6. Üçüncü Ayak Bölge Kupası, 08 - 11 Kasım  2012 tarihleri arasında yapılacaktır.

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU
07 Haziran 2012

Dosya Türü
Dosya Adı
 
 
Pdf

Yurtiçi Yarışları Seçme Esasları

İndir