NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

1 Yöntem Açıklaması
2 Yöntem Açıklaması
3 Yöntem Açıklaması

Eğer bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bizimle hemen iletişim kurunuz. Teşekkürler.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon 1: 0 000 000 00 00
Telefon 2: 0 000 000 00 00
Telefon 3: 0 000 000 00 00

Başkan'dan Mesaj

“Esas Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu esas ancak tam bağımsızlık edinilmesiyle sağlanabilir. Ne kadar zengin ve bayındır olursa olsun bağımsızlıktan yoksun bir millet, uygar insanlık karşısında uşak olmak durumunda yüksek bir işlem için değer taşıyamaz. Yabancı bir devletin koruma ve esirgemesini benimsemek insanlık niteliklerinden yoksunluğu, güç yetmezliği ve uyuşukluğu benimsemekten başka bir şey değildir. Gerçekten bu aşağılığa düşmemiş olanların, isteyerek başlarına bir yabancı getirmeleri asla düşünülemez.

Oysa, Türk'ün haysiyet ve kendine inanı ve yeteneği çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yaşamaktansa yok olsun daha iyidir!

Dolayısıyla ya istiklâl, ya ölüm!”

Mustafa Kemal Atatürk

 

Değerli  Yelken Ailesi, 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile sonuçlanan Millî Mücadele Hareketini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. Yıl’ını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz.

Atatürk’ün denizden yol almak ve Samsun’da karaya ayak basmak sureti ile başlattığı mücadelenin ülke çapında büyük bir coşku ile kutlanmasının yanı sıra biz denizciler için ayrı bir anlamı olduğuna yürekten inanıyoruz.

Bu amaçla Deniz Kuvvetleri önderliğinde İstanbul’dan Samsun’a yola çıkan yatçıları sevinerek izledik ve bugün de Cumhuriyet tarihimizin ilk yelkenli okul gemisi olan STS Bodrum Okul Gemisi’ni Bodrum’dan Samsun’a uzanan yolcuğundaki ilk durağı olan İzmir’den uğurlama şansı yakaladık.

Yine 19 Mayıs 2019 günü, 100. Yıl’ın kutlandığı anlarda Atatürk’ün yarınlarımızı emanet ettiği gençlerimiz Samsun Limanı içinde bu unutulmaz anı yaşıyor ve ATA’larına saygılarını sunuyor olacaklar. 

Bu vesile ile 100. Yıl ATATÜRK KUPASI etkinliğine katılma hassasiyeti gösteren tüm kulüplerimize, ev sahipliği için seferber olan Samsun Yelken Kulübü’müze ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’müze sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Yüzyıllar boyu nice 19 Mayıs’ların coşku ile kutlanmasını dilerim.

Samsun’da buluşmak üzere…

Saygılarımla,

Özlem Akdurak

Türkiye Yelken Federasyonu

Başkan


YUKARI