NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

1 Yöntem Açıklaması
2 Yöntem Açıklaması
3 Yöntem Açıklaması

Eğer bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bizimle hemen iletişim kurunuz. Teşekkürler.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon 1: 0 000 000 00 00
Telefon 2: 0 000 000 00 00
Telefon 3: 0 000 000 00 00

Okuldan Sahaya Projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı bir ilke daha imza atarak, spor alanında ilgili spor dalının gelişimini ve istihdam potansiyelini arttırmak amacıyla Atıcılık, Bilardo, Bisiklet, Buz Hokeyi, Buz Pateni, Bocce, Boks, Curling, Dağcılık, Eskrim, Hava Sporları, Halter, Hokey, Kano, Kayak, Kürek, Modern Pentatlon, Okçuluk, Oryantiring, Ragbi, Triatlon ve Yelken olmak üzere toplam 22 spor dalıyla ilgili Üniversite ve Spor Federasyonları işbirliği içerisinde ekte detayları belirtilen ‘Okuldan Sahaya' adı altında bir çalışma başlatmıştır.

Söz konusu çalışma kapsamında yukarıda belirtilen spor dallarının federasyonlarının faal olduğu ve etkin işbirliği yapabileceği illerdeki üniversiteler, pilot olarak belirlenmiştir.

Bu doğrultuda Yelken spor branşı için Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Sinop Üniversitesi ve İzmir Ege Üniversitesi pilot olarak belirlenen üniversitelerdir. Bu üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültesi/Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenör Eğitimi Bölümü giriş sınavında ilgili spor dalında, spor özgeçmişi olan öğrenci adaylara öncelik/özel kontenjan verilecektir.

Tüm sporcularımızın bilgilerine sunar, başarılar dileriz.

Ek:  Okuldan Sahaya Projesi

Türkiye Yelken Federasyonu


YUKARI