NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

1 Yöntem Açıklaması
2 Yöntem Açıklaması
3 Yöntem Açıklaması

Eğer bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bizimle hemen iletişim kurunuz. Teşekkürler.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon 1: 0 000 000 00 00
Telefon 2: 0 000 000 00 00
Telefon 3: 0 000 000 00 00

ÖNEMLİ AÇIKLAMA Yelken Sporcularına Yönelik Kariyer Planlama Amaçlı “Geleceğim Sensin” Projesi Duyur

Federasyonumuz, yelken sporunun gelecek nesillere sağlam alt yapı bilinci ile aktarılması ve sporumuzun artan bir ivme ile sürdürülmesi amacıyla üniversite eğitimini Spor Bilimleri Fakülteleri veya Beden Eğitimi Yüksek Okulları’nda gerçekleştirmeyi ve gelecekte üst seviye yelken sporcusu, yelken antrenörü veya yelken idarecisi dallarında kariyer yapmayı planlayan gençlerimize yönelik bir gelişim, destek eğitim ve uygulama programı hazırlamıştır.

 

“Geleceğim Sensin Projesi” adı ile hayata geçmekte olan bu projede yarının milli ve olimpik takımlarını yetiştirecek, ülkemizin her yöresinde yelken sporunun ilerlemesini sağlayacak ve sporumuza yeni boyutlar kazandıracak insan kaynağına bugünden yatırım yapılması hedeflenmektedir. 

 

“Geleceğim Sensin” projesine kabul edilecek sporcu sayısı her yıl planlanan kapasite doğrultusunda belirlenecek olup, başvurularda aşağıdaki kriterler aranmaktadır:

 

1. Lisanslı olarak TYF tarafından düzenlenmiş olan yarışlara katılmış olmak ve 

 

2. Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerinin herhangi bir bölümünde öğrenci olmak veya 2021 yılında bu doğrultuda başvuru yapmak. 

 

Federasyonumuz tarafından, seçilecek sporcularımıza söz konusu proje kapsamanda aşağıdaki başlıklarda destek sağlanması hedeflenmektedir; 

 

1. Yabancı dil seviyesinin arttırılmasına yönelik eğitim verilmesi ve bu eğitimlerde başarı göstererek seviyesini yükseltenlerin yurt dışı yelken eğitimlerine gönderilmesi,

 

2. Teknoloji, zaman yönetimi, iletişim becerileri ve benzeri alanlarda kişisel gelişim programları desteği, 

 

3. Türkiye Yelken Federasyonu faaliyet programlarında yer alan yurtiçi ve yurtdışı kamp ve yarış  organizasyonlarında Federasyonumuzca yapılacak görevlendirme ile gençlik ve olimpik sınıflarda antrenörlük tecrübesi kazandırılması, 

 

4. Türkiye Yelken Federasyonu faaliyet programlarında yer alan ve muhtelif il ve bölgelerde gerçekleştirilecek yelken eğitimlerinde Federasyonumuzca yapılacak görevlendirme ile katılım  sağlanması,  

 

5. Programı başarı ile sürdüren ve tamamlayan sporculara Türkiye Yelken Federasyonu ve bünyesindeki  Kulüp ve Merkezlerde iş imkânı sağlanması. 

 

Projeye katılmak isteyenlerin ekte paylaşılan başvuru formunu doldurarak, 13 Ağustos 2021, Cuma günü mesai bitimine kadar Federasyonumuzun [email protected] e-posta adresine başvurmaları gerekmekte olup, başvuru sahipleri ileri bir tarihte gerçekleşecek ve Federasyonumuz üst yönetiminin de katılacağı çevrimiçi toplantıya davet edileceklerdir. 

 

Ek:  Başvuru Formu

Bilgilerinize Sunarız.

Türkiye Yelken Federasyonu 


YUKARI