NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

1 Yöntem Açıklaması
2 Yöntem Açıklaması
3 Yöntem Açıklaması

Eğer bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bizimle hemen iletişim kurunuz. Teşekkürler.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon 1: 0 000 000 00 00
Telefon 2: 0 000 000 00 00
Telefon 3: 0 000 000 00 00

Rüzgar Sörfü Usta Eğitmen Kursu Duyurusu (İstanbul)

 

Yelken Eğitim Sistemi (YES) kapsamında, Rüzgar Sörfü Usta Eğitmen kursu aşağıda ilan edilen tarihte ve yerde açılacaktır. Başvuru süresine göre eğitime kursiyer kabul edilecektir.

Kurs Tarihi ve Yeri

29 Nisan – 3 Mayıs 2024

Marmara Yelken Kulübü

Kurs Saatleri

9.30 - 17.00

Eğitmenler

Serhan BALCI

Kontenjan

8

Başvuru Başlangıç Tarihi

02.04.2024

Son Başvuru Tarihi

16.04.2024

Kurs Kodu

RSE-2 (RS5)

 

TYF Yelken Eğitmen Talimatı Madde 6.8  ve Madde 8’in  hükümleri gereğince (RS5) RSE-2 Rüzgar Sörfü Usta Öğretici/Eğitmeni olmak için adaylarda aşağıdaki nitelikler aranır:

a) En az 20 yaşında olmak,

b) TYF onaylı RS4 (RSE-1) Kursu sertifikasına sahip olmak,

c) (RS4 )(RSE-1) Rüzgar Sörfü Öğreticisi/Eğitmeni olarak en az 2 yıl görev yapmış olmak,

d) Ceza Yönetmeliğine göre bir defada altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl, yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası almamış olmak,

e) Taksirli suç dışında,,zimmet,ihtilas,irtikap,rüşvet,hırsızlık,dolandırıcılık,sahtecilik,inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı bir suçtan veya kaçakçılık, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak, 5 yıl ve daha fazla ağır hapis veya hapis veya aynı süreye eşdeğer ağır para cezasıyla mahkum edilmemiş olmak,

f) TYF Eğitim Kurulunca açılacak RSE-2 (RS5) Rüzgar Sörfü  Usta  Öğreticisi/Eğitmeni Kursuna katılmak ve yapılacak sınav sonucunda başarı belgesi almak.

g) (RS5) RES-2 Rüzgar Sörfü Usta  Öğreticisi/Eğitmeni eğitim programı için belirlenen 8.350,00 TL eğitim ücretini Türkiye Yelken Federasyonu’na ait TR88 0003 2000 0000 0049 9373 32 numaralı İban’a ödemiş olmak gerekmektedir. (!!! Önemli not: Sadece Kontenjan’a girdiği bildirimi yapılan adaylar ücretlerini yatıracaklardır. )

Yukarıdaki niteliklere uygun adayların,  Rüzgar Sörfü Usta Eğitmen Kursuna (RSE-2) katılabilmek için en geç 16 Nisan 2024’e kadar aşağıdaki link üzerinden kayıtlarını yapmaları ve istenilen belgeleri sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Adaylar durumlarına göre ilgili kayıt rehberinde gösterilen adımları takip ederek kayıt yapmaları gerekmektedir.

Yelken Bilgi Sisteminde kaydı olmayan adaylar için eğitim kayıt rehberi

Yelken Bilgi Sisteminde kaydı olan adaylar için eğitim kayıt rehberi

Başvuru evrakları nasıl hazırlanır? İzlemek için tıkla.

Başvuru için gerekli belgeler;

a)   1 adet renkli vesikalık fotoğraf

b)   T.C Kimlik Belgesi fotokopisi

c)   Eğitimin bitiş tarihini de kapsayacak şekilde son 1 yıl içerisinde alınmış “Sağlıklı olduğuna dair verilmiş hekim kanaat raporu”

Aşağıda yer alan d,e,f,g,h maddeli belgeler .rar ya da .zip formatında dosya oluşturarak ödeme dekontu/diğer evrak alanına yüklenmelidir.

d)   Öğrenim Belgesi fotokopisi  ya da diploma(E- devlet internet çıktısı)

e)   Adli Sicil Kaydı (E- devlet internet çıktısı)

f)    Öğretici Başvuru ve Aday Bilgi Formu (Ek-A) (İndirmek için tıklayın)

g)   RS4 (RSE-1) Eğitmen Sertifikası kopyası.

h)   Rüzgar Sörfü  Öğreticisi/Eğitmeni olarak en az 2 yıl görev yaptığını gösteren belge. (Çalışmış olduğu kulüp tarafından verilmiş yazı.)

Sadece kontenjana girdiğine dair e-posta bildirimi alan adaylar yatıracaklardır.

i)     Katılım payının ödendiğini gösteren dekont fotokopisi

Kurs ile ilgili önemli bilgiler.

Uygulamalı kurs için mevsime uygun kıyafetlerin bulundurulması zorunludur.

Kurslara devam zorunludur. Mazeret belgesi ibraz edilmeyen devamsızlık halinde adayın kursla ilişkisi kesilecek ve kurs ücreti iadesi yapılmayacaktır.

Kurs ile ilgili katılımcılara TYF tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacak, kursiyerler tüm masraflarını kendileri karşılayacaklardır.

Katılımcıların başvuruları bireysel olarak değerlendirilecek ve e-posta ile bildirim yapılacaktır. Bu doğrultuda, adayların başvuru durumlarını e-postalarından kontrol etmeleri önemle rica olunur.

Yeterli başvuru olmadığı takdirde kurs ileri bir tarihe ertelenecektir.

 

Yelken Eğitim Sistemi Kayıt Linki (Dikkat: Linke tıklamadan önce lütfen Başvuru evrakları bölümünü dikkatle okuyunuz. Eksik başvurular dikkate alınmaz.): Tıklayınız

Türkiye Yelken Federasyonu

Eğitim Kurulu

 


YUKARI