NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

1 Yöntem Açıklaması
2 Yöntem Açıklaması
3 Yöntem Açıklaması

Eğer bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bizimle hemen iletişim kurunuz. Teşekkürler.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon 1: 0 000 000 00 00
Telefon 2: 0 000 000 00 00
Telefon 3: 0 000 000 00 00

Sporcu Sağlık Formu

Dosya Türü
Dosya Adı
 
 
Pdf

Durum Bildirir Tek Hekim Raporu için Kişiye Ait Sağlık Bilgi Formu

İndir
 
Pdf

Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu

İndir
 

 

Sağlık Belgesi Hakkında Bilgilendirme

 

12.01.2017

Değerli Yelken Camiası,

 

22.07.2014 tarihinde Spor Genel Müdürlüğü tarafından onaylanarak yürürlüğe giren Sporcu Lisans, Tescil, Vize ve Transfer Talimatı’nın 7 (2) “e” Maddesi uyarınca sporcuların vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için “doktor tarafından onaylanmıs sporcu sağlık belgesi” almaları gerekmektedir.

 

Bununla birlikte, kamuoyundan aldığımız bilgilere göre söz konusu raporun temini ve formatı konusunda bir takım eksik bilgiler olduğundan bu bilgilendirmeyi yapma zorunluluğu doğmuştur.

 

Sağlık raporu alınması hususu Spor Genel Müdürlüğü’nün 14.11.2014 tarihli genelgesinde ve T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetler Genel Müdürlüğü’nün 2014/29 sayılı genelgesinde düzenlenmiştir.

 

Söz konusu genelgeler uyarınca sporcuların, Federasyonumuzun http://www.tyf.org.tr/sayfalar/sporcu-saglik-formu sayfasında belirtilen formatlara uygun olarak ve eksiksiz doldurulmuş sağlık raporlarını temin etmeleri gerekmektedir.

 

Prosedür olarak; sporcularımızın http://www.tyf.org.tr/sayfalar/sporcu-saglik-formu sayfasında yer alan “Durum Bildirir Tek Hekim Raporu için Kişiye Ait Sağlık Bilgi Formu” nu doldurarak ilgili sağlık kurumuna başvurmaları ve sonrasında ilgili sayfada bulunan “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu” formatına uygun olarak kaşeli ve protokol numaralı (kayıt numaralı) bir sağlık raporu alıp, Federasyonumuza müracaat etmeleri  gerekmektedir.

 

İlgili raporlar Aile Hekimleri dahil fakat bununla sınırlı olmaksızın “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu” verme yetkisine sahip tüm sağlık kuruluşlarından alınabilir.

 

Söz konusu formatlara uygun olmayan sağlık raporlarının kabulü Federasyonumuzca mümkün değildir.

 

Saygılarımızla,

 

Türkiye Yelken Federasyonu

 

İlgili genelgelere şu sayfalardan ulaşabilirsiniz:

 

http://arsiv.tyf.org.tr/dosyalar/menu/genelge-saglik-raporu.pdf

 

http://www.thsk.gov.tr/dosya/mevzuat/genelge/saglik_raporu_genelge.pdf

 


YUKARI