Olimpiyatlar

Londra Olimpiyatları
27 Temmuz – 12 Ağustos 2012
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
Nazlı Çağla Dönertaş Fenerbahçe Laser Radial 41 29
Mustafa Çakır Heybeliada Su Sporları Kulübü Laser 49 39
Alican Kaynar Fenerbahçe Finn 24 18
Deniz Çınar/ Ateş Çınar İstanbul Yelken Kulübü 470 27 24
İdareci Adı Görevi      
Selma Altay Rodopman Kafile Başkanı      
Kemal Muslubaş Antrenör      
Malte Philipp Antrenör      

Beijing Olimpiyatları
08 – 24 Ağustos 2008
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
Kemal Muslubaş İstanbul Yelken Kulübü Laser 43 18
Ali Kemal Tüfekçi İstanbul Yelken Kulübü Finn 35 22
Ertuğrul İçingir Fenerbahçe RS:X 10 10
Sedef Köktentürk Ferdi RS:X 27 27
Deniz Çınar/ Ateş Çınar İstanbul Yelken Kulübü 470 29 28
İdareci Adı Görevi      
Naci Kuriş Kafile Başkanı      
Tolga Andreas Rangavis Antrenör      
Jochem Brenningmeijer Antrenör      

Atina Olimpiyatları
10 – 30 Agustos 2004
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
Kemal Muslubaş İstanbul Yelken Kulübü Laser 42 38
A.Enver Adakan İstanbul Yelken Kulübü Finn 25 16
Ertuğtul İçingir Fenerbahçe RS:X 34 11
Selim Kakış/ Kaan Özgönenç İstanbul Yelken Kulübü 470 27 24
İdareci Adı Görevi      
Naci Kuriş Kafile Başkanı      
Malte Philipp Antrenör      

Sydney Olimpiyatları
15 Eylül – 01 Ekim 2000
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
Ali Kemal Tüfekçi İstanbul Yelken Kulübü Laser 35 43
A.Enver Adakan İstanbul Yelken Kulübü Finn 25 8
Ertuğrul İçingir   Mistral  36 31
İlknur Akdoğan   Mistral 29 28
İdareci Adı Görevi      
Nazlı İmre Kafile Başkanı      
Malte Philipp Antrenör      

Atlanta Olimpiyatları
19 Temmuz – 04 Ağustos 1996
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece
V.Alp Alpagut Galatasaray

Laser

56

40

Kutlu Torunlar Galatasaray

Mistral

46

22

Aslı Sözeri İstanbul Yelken Kulübü

Mistral

27

25

Şükrü Sanus/ Kerem Özkan Fenerbahçe

470

36

34

İdareci Adı Görevi      
Erciyas Sipahi Kafile Başkanı      
Ahmet Mostar İdareci      

Barcelona Olimpiyatları
24 Temmuz – 04 Ağustos 1992
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece

Arif Gürdenli

Galatasaray

Finn

29

11

Kutlu Torunlar

Galatasaray

Lechner

44

32

İdareci Adı Görevi      

Melih Dilikoğlu

Antrenör

     

Seoul Olimpiyatları
17 Eylül – 02 Ekim 1988
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece

Haluk Babacan

 

Finn

33

24

İbrahim Kakış

 

Div II

45

34

Arif Gürdenli

Galatasaray

Yedek

 

 

İdareci Adı Görevi      

Macit Buluç

Kafile Başkanı

     

Uğur Özer

Antrenör

     

Los Angeles Olimpiyatları
28 Temmuz – 12 Ağustos 1984
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece

Alexander Tschaikowsky/ Ertuğrul Özkan

 

Tornado

 

Tornado

İdareci Adı Görevi      

Uğur Erdener

Ekip Şefi

     

Tokio Olimpiyatları
10 – 24 Ekim 1964
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece

Haluk Kakış

 

Finn

33

25

Erdoğan Arsal/ Metin Akdurak

 

Flying Dutchman

21

20

İdareci Adı Görevi      

Orhan Saka

Ekip Şefi

     

Roma Olimpiyatları
25 Ağustos – 11 Eylül 1960
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece

Ersin Demir

 

Finn

35

27


Berlin Olimpiyatları
01 – 16 Ağustos 1936
Sporcu adı Kulübü Sınıfı Katılım Derece

Dr. Demir Turgut

 

Olimpik Yole

25

20

Behzat Baydar/ Harun Ülman

 

Starboat

 

8

Şeref Birgen

 

Yedek