NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

1 Yöntem Açıklaması
2 Yöntem Açıklaması
3 Yöntem Açıklaması

Eğer bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bizimle hemen iletişim kurunuz. Teşekkürler.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon 1: 0 000 000 00 00
Telefon 2: 0 000 000 00 00
Telefon 3: 0 000 000 00 00

Uçurtma Sörfü Eğitmeni Kursu USE-1 Duyurusu

 

Yelken Eğitim Sistemi (YES) -  Uçurtma Sörfü Eğitmeni Kursu aşağıda ilan edilen tarihte ve yerde açılacaktır. Başvuru sırasına göre eğitime kursiyer kabul edilecektir.

5 gün sürecek eğitim toplam 40 saat olacak şekilde planlanmıştır.

Kurs Tarihi  ve Yeri

12-16 Haziran 2023 Ayvalık Kite Sörf

Kurs Saatleri           

09.00-17.00

Eğitmen

Ferda ÖZTÜRKLER

Caner ÖZTÜRKLER

Kontenjan

12 Kişi

Başvuru Başlangıç Tarihi

18 Mayıs 2023

Son Başvuru Tarihi  

26 Mayıs 2023

Kurs Kodu

USE-1

 

TYF Yelken Eğitmen Talimatı Madde 7. ve Madde 8. hükümleri gereğince Uçurtma Sörfü Eğitmeni  USE-1 için adaylarda aşağıdaki nitelikler aranır:

a) En az 18 yaşında olmak,

b) Amatör Denizci Belgesi sahibi olmak,

c) Ceza Yönetmeliğine göre bir defada altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası almamış olmak,

d) Taksirli suç dışında, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmaya, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı bir suçtan dolayı hükümlü bulunmamak, beş yıl ve daha fazla ağır hapis veya aynı süreye eşdeğer ağır para cezasıyla mahkûm edilmemiş olmak,

e) TYF Eğitim Kurulunca açılacak Uçurtma Sörfü Eğitmeni Kursuna (USE-1) katılmak ve yapılacak sınav sonrasında başarı belgesi almak,

f) Uçurtma Sörfü Eğitmeni Kursu (USE-1) eğitim programı için belirlenen 4.125 TL eğitim ücretini  Türkiye Yelken Federasyonu’na ait TR88 0003 2000 0000 0049 9373 32 numaralı İban numarasına ödemiş olmak gerekmektedir. (Önemli not: Sadece Kontenjan’a girdiği bildirimi yapılan adaylar ücretlerini yatıracaklardır.)

Başvuru için gerekli belgeler;

a) Öğretici Başvuru ve Aday Bilgi Formu (Ek-A) (Dekont alanına yüklenmelidir.)

b) 1adet renkli vesikalık fotoğraf

c) TC Kimlik Belgesi fotokopisi

d) Öğrenim Belgesi veya Diploma fotokopisi (E- devlet internet çıktısı) (Dekont alanına yüklenmelidir.)

e) Amatör Denizci Belgesi fotokopisi (Dekont alanına yüklenmelidir.)

f) Adli Sicil Kaydı (E- devlet internet çıktısı)  (Dekont alanına yüklenmelidir.)

g) Yüzme bildiğine dair kişisel beyan dilekçesi (A4 kağıda yazılmalı, imzalanmalı ve dekont alanına yüklenmelidir.)

h) Sağlık Raporu (Sağlık bilgi formu ya da başka amaçlar için alınan raporlar kabul edilmeyecektir.)

i) Katılım payının ödendiğini gösteren dekont fotokopisi. (Sadece kontenjana giren adaylar yatıracaktır. Kontenjana giren adaylara mail ile bilgi verilecektir.)

Önemli: Dekont alanına yüklenecek belgeler toplu olarak .rar ya da .zip dosyası olarak yüklenmelidir. 

Daha önce Uçurtma Sörfü Eğitmeni  Kursuna (USE-1) katılıp eğitimin herhangi bir aşamasında başarısız olan adaylar güncel evraklarını yükleyerek başvurduktan sonra TYF Ankara Merkez ofisi ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

 

Şartları taşıyan adayların,  Uçurtma Sörfü Eğitmeni  Kursuna (USE-1) katılabilmek için en geç 26 Mayıs 2023, Cuma gününe kadar aşağıdaki link üzerinden kayıtlarını yapmaları ve istenilen belgeleri sisteme eksiksiz olarak yüklemeleri gerekmektedir.(Adaylar, aşağıda paylaşılan kayıt rehberinde gösterilen adımları takip ederek kayıt yapabilirler.)

Adaylar başvuru zamanları ve başvuru evraklarının tam olarak (dekont dışında) yüklenmesi göz önüne alınarak, sırası ile kontenjana eklenecektir. Başvuru evrakları eksik olanlar sıralamaya alınmayacaktır.

 

Yelken Bilgi Sisteminde kaydı olmayan adaylar için eğitim kayıt rehberi

Yelken Bilgi Sisteminde kaydı olan adaylar için eğitim kayıt rehberi

 

Kursun pratik kısmında su üstü testleri yapılarak katılımcıların yelken yeterlilikleri sınanmaktadır. Kursun başında, yelken becerileri kursa katılım için yetersiz olduğu tespit edilen adayların kursa devam etmeleri mümkün olamayacaktır. Uygulamalı kurs için mevsime uygun kıyafetlerin bulundurulması zorunludur.

Kurslara devam zorunludur. Mazeret belgesi ibraz edilmeyen devamsızlık halinde adayın kursla ilişkisi kesilecek ve kurs ücreti iadesi yapılmayacaktır.

Kurs ile ilgili katılımcılara TYF tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacak, kursiyerler tüm masraflarını kendileri karşılayacaklardır.

Katılımcıların başvuruları bireysel olarak değerlendirilecek olup, e-posta ile bilgi verilecektir. Bu doğrultuda, adayların başvuru durumlarını e-postalarından kontrol etmeleri önemle rica olunur.

Yeterli başvuru olmadığı takdirde kurs ileri bir tarihe ertelenecektir.

 

Yelken Eğitim Sistemi Kayıt Linki: Tıklayınız

Dosya Eki: Ek-A-Öğretici Başvuru Formu

 

Türkiye Yelken Federasyonu

Eğitim Kurulu

 


YUKARI