NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

1 Yöntem Açıklaması
2 Yöntem Açıklaması
3 Yöntem Açıklaması

Eğer bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bizimle hemen iletişim kurunuz. Teşekkürler.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon 1: 0 000 000 00 00
Telefon 2: 0 000 000 00 00
Telefon 3: 0 000 000 00 00

Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursu (YTE-1 / D4) Duyurusu - İzmir

 

Yelken Eğitim Sistemi (YES)  Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursu aşağıda ilan edilen tarihte ve yerde açılacaktır. Başvuru sırasına göre eğitime kursiyer kabul edilecektir. 4 gün sürecek eğitim toplam 25 saat olacak şekilde planlanmıştır.

  

Kurs Tarihi ve Yeri

25-28 Temmuz 2024

Arkas Çeşme Yelken Spor Kulübü

Kurs Saatleri

25 Temmuz: 09.00-13.00

26 Temmuz 09.00-14.00

27 Temmuz: 09.00-15.00

28 Temmuz: 09.00-15.00

Eğitmenler

Efekan GÖKAKIN

Kontenjan

8

Başvuru Başlangıç Tarihi

09.07.2024

Son Başvuru Tarihi

16.07.2024

Kurs Kodu

YTE-1 (D4)

TYF Yelken Eğitmen Talimatı Madde 7. ve Madde 8. hükümleri gereğince Yelkenli Tekne Eğitmeni YTE-1 (yeni kod) /D4 için adaylarda aşağıdaki nitelikler aranır:

a) En az 18 yaşında olmak,

b) Amatör Denizci Belgesi sahibi olmak,

c) Ceza Yönetmeliğine göre bir defada altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası almamış olmak,

d) Taksirli suç dışında, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmaya, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı bir suçtan dolayı hükümlü bulunmamak, beş yıl ve daha fazla ağır hapis veya aynı süreye eşdeğer ağır para cezasıyla mahkûm edilmemiş olmak,

e) TYF Eğitim Kurulunca açılacak Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursuna (YTE-1) katılmak ve yapılacak sınav sonrasında başarı belgesi almak,

f) Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursu (YTE-1) eğitim programı için belirlenen 6560 TL eğitim ücretini Türkiye Yelken Federasyonu’na ait TR88 0003 2000 0000 0049 9373 32 numaralı İban’a ödemiş olmak gerekmektedir. (!!! Önemli not: Sadece Kontenjan’a girdiği bildirimi yapılan adaylar ücretlerini yatıracaklardır. )

Yukarıdaki niteliklere uygun adayların,  Yelkenli Tekne Eğitmeni Kursuna (YTE-1) katılabilmek için en geç 16.07.2024 tarihine kadar aşağıdaki link üzerinden kayıtlarını yapmaları ve istenilen belgeleri sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Adaylar durumlarına göre ilgili kayıt rehberinde gösterilen adımları takip ederek kayıt yapmaları gerekmektedir.

Yelken Bilgi Sisteminde kaydı olmayan adaylar için eğitim kayıt rehberi

Yelken Bilgi Sisteminde kaydı olan adaylar için eğitim kayıt rehberi

Başvuru evrakları nasıl hazırlanır? İzlemek için tıkla.

Başvuru için gerekli belgeler;

a) 1 adet renkli vesikalık fotoğraf (.jpeg ya da .jpg formatında olmalı.)

b) T.C Kimlik Belgesi fotokopisi

c) Eğitimin bitiş tarihini de kapsayacak şekilde son 1 yıl içerisinde alınmış “Sağlıklı olduğuna dair verilmiş hekim kanaat raporu”

 

Aşağıda yer alan d,e,f,g,h maddeli belgeler .rar ya da .zip formatında dosya oluşturarak ödeme dekontu/diğer evrak alanına yüklenmelidir.

d)   Öğrenim Belgesi ya da diploma fotokopisi (E- devlet)

e)   Amatör Denizci Belgesi fotokopisi

f)    Adli Sicil Kaydı (E- devlet)

g) Yüzme bildiğine dair kişisel beyan dilekçesi (İndirmek için tıklayın)

h) Öğretici Başvuru ve Aday Bilgi Formu (Ek-A) (İndirmek için tıklayın)

Sadece kontenjana girdiğine dair e-posta bildirimi alan adaylar yatıracaklardır.

i)     Katılım payının ödendiğini gösteren dekont fotokopisi

Kurs ile ilgili önemli bilgiler.

Kursun pratik kısmında su üstü testleri yapılarak katılımcıların yelken yeterlilikleri sınanmaktadır. Kursun başında yelken becerileri kursa katılım için yetersiz olduğu tespit edilen adayların kursa devam etmeleri mümkün olamayacaktır.

Uygulamalı kurs için mevsime uygun kıyafetlerin bulundurulması zorunludur.

Kurslara devam zorunludur. Mazeret belgesi ibraz edilmeyen devamsızlık halinde adayın kursla ilişkisi kesilecek ve kurs ücreti iadesi yapılmayacaktır.

Kurs ile ilgili katılımcılara TYF tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacak, kursiyerler tüm masraflarını kendileri karşılayacaklardır.

Katılımcıların başvuruları bireysel olarak değerlendirilecek ve e-posta ile bildirim yapılacaktır. Bu doğrultuda, adayların başvuru durumlarını e-postalarından kontrol etmeleri önemle rica olunur.

Yeterli başvuru olmadığı takdirde kurs ileri bir tarihe ertelenecektir.

Yelken Eğitim Sistemi Kayıt Linki (Dikkat: Linke tıklamadan önce lütfen Başvuru evrakları bölümünü dikkatle okuyunuz. Eksik başvurular dikkate alınmaz.): Tıklayınız

Türkiye Yelken Federasyonu

Eğitim Kurulu

 

 


YUKARI