NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

1 Yöntem Açıklaması
2 Yöntem Açıklaması
3 Yöntem Açıklaması

Eğer bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bizimle hemen iletişim kurunuz. Teşekkürler.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon 1: 0 000 000 00 00
Telefon 2: 0 000 000 00 00
Telefon 3: 0 000 000 00 00

(RS4) Rüzgâr Sörfü Öğreticisi / Eğitmeni Kurs İlanı Duyurusu

Yelken Eğitim Sistemi – TUYEP- RS4 Rüzgâr Sörfü Öğreticisi / Eğitmeni Kursu aşağıda ilan edilen tarihte ve yerde açılacaktır.

Toplamda 5 gün olan kurs süresinin teorik dersleri “TYF Çevrimiçi Faaliyet Platformu” kullanılarak 3 gün bilgisayar başında online, 2 gün ise denizde pandemi önlemleri dahilinde uygulamalı şekilde planlanmıştır.

Kurs Tarihi              : 13 – 17 Aralık 2021

Kurs Yeri                  Teorik Eğitim       : TYF Çevrimiçi Faaliyet Platformu üzerinden (İlk 3 gün)

Uygulama Eğitimi: Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi, Kadıköy / İstanbul (Son 2 gün)

Kurs Saatleri           : 09:30 – 17:00

Eğitmen                   : Kağan Urul

Son Başvuru Tarihi: 09 Aralık 2021

Kurs Kodu               : RS4

Kursa katılma hakkı elde eden kursiyerlere teorik ve pratik ders programı ve eğitim bilgilendirmesi son başvuru tarihi olan 09 Aralık 2021 saat 18.00’dan sonra e-posta ile yapılacaktır. 

TYF Yelken Öğretici/Eğitmen Talimatı Madde 6.7 ve Madde 8. hükümleri gereğince (RS4) Rüzgar Sörfü Öğreticisi/Eğitmeni olmak için adaylarda aşağıdaki nitelikler aranır:

a)  En az 18 yaşında olmak,

b)  Amatör Denizci Belgesi sahibi olmak,

       c)  Ceza Yönetmeliğine göre bir defada altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti                cezası almamış olmak,

d)   Taksirli suç dışında, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmaya, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı bir suçtan dolayı hükümlü bulunmamak, beş yıl ve daha fazla ağır hapis veya aynı süreye eşdeğer ağır para cezasıyla mahkûm edilmemiş olmak,

e)   TYF Eğitim Kurulunca açılacak RS4 Rüzgâr Sörfü Öğreticisi / Eğitmeni Yetiştirme Kursuna katılmak ve yapılacak sınav sonrasında başarı belgesi almak,

f)    RS4 Rüzgâr Sörfü Öğreticisi/ Eğitmeni eğitim programı için belirlenen 1.820 TL eğitim ücretini (Teori ve uygulama eğitimlerinin toplam bedelidir) Türkiye Yelken Federasyonu’na ait TR88 0003 2000 0000 0049 9373 32 numaralı İban’a ödemiş olmak gerekmektedir.

Kurslara katılım sayıları standartlar gereği kısıtlandırılmış olduğundan, başvuru sahiplerinin yelken spor dalındaki geçmişleri (ilgili spor dalında sporcu ve eğitici olarak) TYF tarafından değerlendirilecek ve önceliklendirilecektir.

Yukarıdaki niteliklere uygun adayların, RS4 Rüzgâr Sörfü Öğreticisi/Eğitmeni Yetiştirme Kursuna katılabilmek için en geç 09 Aralık 2021’e kadar aşağıdaki link üzerinden kayıtlarını yapmaları ve istenilen belgeleri sisteme yüklemeleri gerekmektedir.  Ayrıca, Federasyon YBS Yelken Bilgi Sistemi’nde sicil kaydı olan adaylar şifreleri ile Yelken Bilgi Sistemi’ne giriş yaptıklarında, oturum açmadan, sol alt köşede bulunan yönlendirme butonu ile yelken eğitim sistemine doğrudan giriş yapabileceklerdir. Belirtilen şekilde evraklarını sisteme yüklemeyen kişilerin kurs başvuruları kabul edilmeyecektir.

 

Başvuru için gerekli belgeler;

·       Öğretici Başvuru ve Aday Bilgi Formu (Ek-A)

·       Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf

·       TC Kimlik Belgesi fotokopisi

·       Öğrenim Belgesi fotokopisi (E- devlet internet çıktısı)

·       Amatör Denizci Belgesi fotokopisi

·       Adli Sicil Kaydı (E- devlet internet çıktısı)

·       Yüzme bildiğine dair kişisel beyan dilekçesi

·       Sağlık Raporu

·       Katılım payının ödendiğini gösteren dekont fotokopisi

 

Kursun pratik kısmında su üstü testleri yapılarak katılımcıların yelken yeterlilikleri sınanmaktadır. Kursun başında yelken becerileri kursa katılım için yetersiz olduğu tespit edilen adayların kursa devam etmeleri mümkün olamayacaktır. Uygulamalı kurs için mevsime uygun kıyafetlerin bulundurulması zorunludur.

Kurslara devam zorunludur. Mazeret belgesi ibraz edilmeyen devamsızlık halinde adayın kursla ilişkisi kesilecektir.

Kurs ile ilgili katılımcılara TYF tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacak, kursiyerler tüm masraflarını kendileri karşılayacaklardır.

Katılımcıların başvuruları bireysel olarak değerlendirilecek olup, detaylı kurs programının da içerisinde bulunacağı bir e-posta ile katılımların başvuruları onaylanacaktır. Bu doğrultuda, adayların başvuru durumlarını e-postalarından kontrol etmeleri önemle rica olunur.

Yeterli başvuru olmadığı takdirde kurs ileri bir tarihe ertelenecektir.

  

Yelken Eğitim Sistemi Kayıt Linki:  https://egitim.tyf.org.tr/course/detail/81425/

Dosya Eki: Ek-A-ogretici-basvuru

 

Türkiye Yelken Federasyonu
            Eğitim Kurulu


YUKARI