NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

1 Yöntem Açıklaması
2 Yöntem Açıklaması
3 Yöntem Açıklaması

Eğer bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bizimle hemen iletişim kurunuz. Teşekkürler.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon 1: 0 000 000 00 00
Telefon 2: 0 000 000 00 00
Telefon 3: 0 000 000 00 00

Türkiye Yelken Federasyonu, Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’nda

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı bu yıl “Spor Turizmi” temasıyla Antalya’da kapılarını ziyaretçilere açtı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun açılış konuşmalarından sonra Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu’nun da aralarında bulunduğu protokol Türkiye Yelken Federasyonu’nun standını ziyaret etti.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak Türkiye’nin koylarının yelken sporu açısından eşsiz olduğunu belirtirken; “Gerek iklim gerekse de rüzgâr koşulları açısından ülkemiz yelken sporu için çok elverişli. Zorlu kış koşullarında antrenman olanağından yoksun Kuzey Avrupa ülkeleri kış dönemini genellikle İspanya, İtalya, Fransa ve Yunanistan kıyılarında geçiriyorlar. Gümrük işlemlerinde kolaylık sağlanması durumunda Türkiye çok kısa zamanda uluslararası yarışların yanı sıra yabancı ülke takımları için bir kamp merkezi haline gelebilir. Bu durumda, ciddi bütçeler harcayarak yurtdışına kamplara gönderdiğimiz sporcularımız da kendi evlerinde spor yapabilme imkanına kavuşur. Spor turizmi gelirlerinin yanı sıra ülkemizde çalışmalarını sürdüren genç takımlarımız da dünyanın en iyilerini izleme ve onlarla birlikte antrenman yaparak büyük avantaj sağlamış olurlar. Spor turizmi için önemli olan bu konunun gerçekleşmesi için en büyük hedeflerimiz arasında” dedi.

Fuarın ilk gününde ziyaretçiler Türkiye Yelken Federasyonu’nun standına yoğun ilgi gösterdi. Optimist simülatörünün de yer aldığı stantta TYF görevlileri yapılan faaliyetler ve yelken hakkında genel bilgileri ziyaretçilere aktardı.


YUKARI